Newsletter
Jeżeli chcesz być na bieżąco z informacjami podaj swój e-mail
Zadaj pytanie
naszemu
Ekspertowi
Z przyjemnością informujemy, iż z dniem 01 maja 2018 roku Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego „OIC Poland” z siedzibą w Lublinie, KLS Partners sp. z o.o i Miasto Ostrołęka rozpoczęły realizację projektu „Mobilność: Fabryka szans na przyszłość”
Celem projektu jest podniesienie kompetencji zawodowych i kluczowych 54 osób w wieku 18-35 lat należących do grupy NEET z terenu województwa lubelskiego, powiatów: ostrołęckiego, m. Ostrołęki, poprzez wdrożenie kompleksowego programu aktywizacji obejmującego doświadczenia zawodowe podczas staży zagranicznych na terenie Cypru w okresie od 1.01.2018 do 31.10.2019 r.
W wyniku realizacji projektu zostaną wzmocnione kompetencje zawodowe uczestników projektu – głównie dzięki nabytym nowym umiejętnościom, aktualizacji umiejętności wcześniej nabytych w praktycznych działaniach w czasie stażu, zdobyciu doświadczenia zawodowego. Wzrosną także kompetencje kluczowe: językowe, przedsiębiorczości, a także kompetencje psychologiczne (wzrost wiary we własne siły, pewność siebie w obszarze zaw.). Dodatkowo dzięki mobilności ponadnarodowej uczestnicy jeszcze mocniej rozwiną swoje kompetencje zawodowe, gdyż przedsiębiorstwa przyjmujące na terenie Cypru posiadają bardzo rozwinięte know-how w swych obszarach, dlatego uczestnicy zetkną się z zaawansowanymi procesami i technologiami.
Partnerem ponadnarodowym jest:
DOREA Educational Institute
16 Iouniou 1943 st. 9, Office 201,
3022 Limassol, Cyprus
Rodzaj organizacji: NGO
Głównym celem działalności DOREA jest oferowanie wysokiej jakości pozaformalnej edukacji dorosłych i młodzieży, obejmującej trzy główne dziedziny edukacji, tj. edukację społeczno-kulturową, edukację na rzecz rozwoju osobistego i szkolenia zawodowe. Od 2012 roku DOREA wdrożyła wiele projektów w ramach programu ERASMUS + KA2, KA1 i KA3: 11 jako koordynator projektu (organizacja goszcząca) oraz 19 projektów jako partner projektu (organizacja wysyłająca). W swoich projektach gościła około 400 uczestników projektu. Pracownicy DOREA mają ogromne doświadczenie w zarządzaniu i rozliczaniu projektów współfinansowanych z UE, w szczególności w obszarach przygotowywania i konsultacji dokumentów strategicznych, dokumentacji przetargowej, umów, wniosków aplikacyjnych, a także zarządzania, rozliczania finansowego oraz monitorowania poprawności wdrażanych projektów, jak również procedur wyboru dostawców usług i partnerów. Członkowie personelu byli / są zaangażowani w programy takie jak ERASMUS + KA1 i KA2, HORIZON 2020, INTERREG, FP7, MEDA, LLP, Life +, YIA, EFS, MED, ENPI MED.
Listę zrealizowanych projektów DOREA Educational Institute można zobaczyć poniżej:
https://dorea.org/dorea-erasmus-projects/
Szczególnie do udziału w projekcie zapraszamy:
Uczestnikami mogą być osoby z województwa lubelskiego, powiatu ostrołęckiego, m. Ostrołęki, w wieku 18-35 lat, które nie pracują i nie uczą się.
KRYTERIA REKRUTACYJNE:
W ramach projektu oferujemy:
I. Opracowanie Indywidualnego Planu Działania (IPD)- uwzględniającego indywidualne potrzeby i możliwości uczestnika, realizowany w projekcie w szczególności w trakcie pobytu za granicą i po powrocie uczestnika do kraju.
II. Wsparcie przed stażem w postaci przygotowanie psychologicznego, szkolenia w zakresie kompetencji miękkich, przygotowania językowego, przygotowania kulturowego
III. Uczestnictwo w 56 - dniowych stażach na Cyprze z zapewnionym zakwaterowaniem, wyżywieniem, transportem lokalnym za granicą, ubezpieczeniem i opieką mentora polskiego i zagranicznego
IV. Działania aktywizujące do zatrudnienia po powrocie do kraju w postaci pośrednictwa pracy oraz wsparcia Uczestnika Projektu we współpracy z pracodawcą.
Przewidziano 56 - dni staży na Cyprze
Uczestnicy w ramach projektu mają zapewniony:
a) przejazd z miejsca zamieszkania na lotnisko w Polsce
b) przelot samolotem na trasie Polska - Cypr (Warszawa – Larnaka - Warszawa)
c) przejazd z lotniska do miejsca zakwaterowania
d) zakwaterowanie
e) wyżywienie: co najmniej trzy pełnowartościowe posiłki dziennie
f) transport lokalny za granicą
g) ubezpieczenie: OC i NNW na czas pobytu za granicą
h) kontynuację edukacji językowej i kulturowej
i) opiekę mentora polskiego i zagranicznego
j) ewentualne dodatkowe koszty związane z realizacją programu
Staże odbywać się będą w przedsiębiorstwa dopasowanych do potrzeb Uczestnika zgodnie z jego kwalifikacjami, kompetencjami, doświadczeniem oraz preferencjami zawodowymi. Działania u pracodawców odbywać się będą zgodnie z szczegółowym programem stażu, a w miejscu stażu nad Uczestnikami Projektu będzie czuwał opiekun stażu.
Więcej informacji w Biurze Projektu Partnera:
Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego „OIC Poland” z siedzibą w Lublinie
ul. Gospodarcza 26, 20-213 Lublin
Poland
Tel. +48 81 710 46 40 tel. Kom. 795 142 930
Fax. +48 81 746 13 24
www.oic.lublin.pl
dorota.chiluta@oic.lublin.pl
oraz na stronie projektu: www.cypr.fabrykaszans.pl
Pliki do pobrania