Newsletter
Jeżeli chcesz być na bieżąco z informacjami podaj swój e-mail
Zadaj pytanie
naszemu
Ekspertowi
Projekt „Knowledge exchange – wymiana dobrych praktyk dla młodzieży”
Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego „OIC Poland” z siedzibą w Lublinie zaprasza do udziału w projekcie „Knowledge exchange – wymiana dobrych praktyk dla młodzieży”.
Numer Projektu: POWR.04.02.00-00-0029/16
Projekt „Knowledge exchange – wymiana dobrych praktyk dla młodzieży” realizowany jest przez Polską Fundację Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego „OIC Poland” z siedzibą w Lublinie w partnerstwie ponadnarodowym z C.F.C.D.C. CENTRE FOR COMPETENCE DEVELOPMENT CYPRUS (Cypr).
Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w ramach Osi Priorytetowej IV Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, Działanie 4.2 Programy mobilności ponadnarodowej.
Okres realizacji projektu: od 01.03.2017 r. do 28.02.2018 r.
Celem głównym projektu jest wzrost kompetencji zawodowych i kluczowych 37 osób, pracujących z młodzieżą w zakresie wsparcia osób młodych (w wieku od 13 do 25 roku życia) wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym, z instytucji i placówek z terenu województwa lubelskiego.
UCZESTNICY PROJEKTU:
Do udziału w projekcie zapraszamy przedstawicieli instytucji działających na terenie województwa lubelskiego zajmujących się pracą o charakterze wychowawczym, terapeutycznym lub socjalizacyjnym z młodzieżą lub osobami młodymi wykluczonymi społecznie lub zagrożonymi wykluczeniem społecznym w wieku od 13 do 25 roku życia, w szczególności pracownicy instytucji:
OFERTA:
W ramach projektu oferujemy organizację 5-dniowego wyjazdu zagranicznego na Cypr (dni robocze) w formie wizyty studyjnej, obejmującej szkolenie warsztatowe pt. „Zapobieganie i ograniczanie zagrożeń wśród nastolatków i młodzieży z grup zagrożonych wykluczeniem w ich środowisku życia”/ “Harm Reduction on vulnerable teen and youth groups in the street”.
Zakres szkolenia:
Wizyty studyjne w innych organizacjach tj. np.: w jednostce penitencjarnej dla młodzieży, zamkniętej terapeutycznej wspólnocie Ayia Skepi, służbie socjalnej w miastach Nikozja, Strovolos i Limassol itp. w zależności od profilu i zainteresowania uczestników.
Wizyta studyjna obejmuje:
Wizyty studyjne odbywać się będą w grupach 5 osobowych według wcześniej uzgodnionego programu opracowanego na podstawie potrzeb i oczekiwań uczestników.
Partner Projektu
Centre for Competence Development Cyprus (C.F.C.D.C.) z siedzibą na Cyprze w mieście Nikozja. Jest to organizacja pozarządowa zajmująca się szkoleniami, badaniami oraz rozwojem osób pochodzących z grup zagrożonych wykluczeniem społecznym. Organizacja zajmuje się wspieraniem „trudnej” młodzieży, ale także kształci i wspiera osoby pracujące z młodzieżą.
Główne kategorie młodzieży, na rzecz których pracuje CFCDC to: młodzież nadużywająca i uzależniona do narkotyków i alkoholu oraz młodzież z poważnymi zaburzeniami zachowań. Główną metodą pracy to metoda streetworkingu i zaangażowania we wsparcie rodziców i lokalnych społeczności.
Mocną stroną organizacji jest bogate grono ekspertów i współpracowników, która stawia na podejście interdyscyplinarne. Wśród współpracowników są m.in. pracownicy socjalni, nauczyciele, edukatorzy, pracownicy policji i więziennictwa, psycholodzy, doradcy zawodowi i inni.
CFCDC silnie współpracuje z Departamentem Służby Więziennej Cypru, placówką penitencjarną dla młodzieży, władzami największych miast tj. Nikozja, Strovolos i Limassol, jednostką Zamknięta Terapeutyczna Wspólnota Ayia Skepi itp. Przykładem współpracy i wspólnych działań jest program prowadzony na zlecenie miasta Limassol, we współpracy z Służbą Socjalną tego miasta. Program polega na aktywnej pracy z młodzieżą wychodzącą z nałogu narkotykowego, młodzieżą z trudnościami w przystosowaniu i po odbyciu kary więzienia. Metodami pracy jest interakcja by potrzymać zainteresowanie młodzieży udziałem w programie oraz nacisk na rozwój umiejętności społecznych młodzieży w celu ich reintegracji ze społeczeństwem. Praca odbywa się w środowisku młodego człowieka z elementami streetworkingu ze ścisłą współpracą z rodzicami, innymi służbami oraz lokalną społecznością.
Zapewniamy:
Wkład własny uczestników: 280 zł/osobę
Dopuszczalne formy wniesienia wkładu własnego:
Uczestnicy otrzymają w wyniku udziału w projekcie:
REKRUTACJA:
Rekrutacja będzie prowadzona w sposób otwarty w terminie od 28 kwietnia 2017 r. do 31 maja 2017 r. w oparciu o opracowany Regulamin rekrutacji.
Organizator wyłoni 40 uczestników spełniających kryteria kwalifikowalności do projektu.
Warunkiem przystąpienia do Projektu jest wypełnienie Formularza zgłoszeniowego i dostarczenie go wraz z pozostałymi dokumentami rekrutacyjnymi w wyznaczonym terminie, osobiście w Biurze Projektu, za pośrednictwem poczty lub podczas bezpośredniego spotkania z Personelem Projektu.
KONTAKT:
Biuro projektu: Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego „OIC Poland” w Lublinie
ul. Gospodarcza 26, 20-213 Lublin
tel. /81/ 710 46 41, sekretariat: /81/ 710 46 30
e-mail: monika.jung@oic.lublin.pl
Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem projektu oraz do złożenia Formularza Rekrutacyjnego z załącznikami.
Dokumenty do pobrania:
Regulamin Projektu
Załącznik nr 1 – Wzór formularza rekrutacyjnego
Załącznik nr 2 – Wzór zgody kierownika Instytucji Wysyłającej na wyjazd
Załącznik nr 3 – Wzór zaświadczenia o zatrudnieniu